O mnie

Urodziłem się za panowania towarzysza Wiesława G. Niewiele pamiętam z tamtego okresu, może poza tym jak mnie siłą ciągnęli do przedszkola ;-) Za późnego Gierka dostałem (a może sam zaoszczędziłem na SKO ?) mój pierwszy aparat Ami 66. To była maszyna ! Choć przyznam, że zazdrościłem trochę moim kolegom posiadającym smieny... Latałem więc z tym aparatem po osiedlu i uprawiałem coś co teraz nazywa się lomofotografia ( http://www.lomography.com) W pewnym momencie zapisałem się do osiedlowego klubu fotograficznego. Niestety nic nie ocalało z dzieł z tamtego okresu...

W latach 80 zeszłego stulecia (sic, jak to brzmi) mieszkałem w Afryce. Wtedy to zaczęła się moja prawdziwa przygoda z fotografią. Najpierw w użyciu był, podkradany rodzicom, Zenith 12, potem mój pierwszy kompaktowy aparat minolta AFE. Naświetlałem kliszę za kliszą, godzinami tkwiłem w ciemni.

Kolejny zakup to cud DDR techniki - praktica BC1-elekronic. Za ciężko zapracowane (na budowie we Francji) pieniądze dokupiłem zooma Prakticar 70-210. Tak oto wyposażony dokumentowałem pożegnanie Polski z komunizmem i inne mniej ważne wydarzenia. Mam tych zdjęć multum, obiecuje sobie, że kiedyś je zeskanuje, obrobię cyfrowo i udostępnię szerszej publiczności.

Lata 90 to było moje odchodzenie od barw czarno białych a także, niestety muszę to powiedzieć, stopniowe zmniejszanie się ilości robionych zdjęć. Być może to brak czasu (studia, dom, rodzina, własna firma) a być może znięchęcenie tym, że ma się tak mały wpływ na zdjęcia oddane do labu. Uratowała mnie technologia cyfrowa.

W 2002 roku w me ręce trafił canon A10. Wtedy to był cud techniki. Dziś wydaje się toporny a jeden 1,2 mpx....

W pamiętnym 2005 roku zdecydowałem się na szaleńczy i krok i pod wpływem żarliwej reklamy " ... raty - zero procent, bez żyrantów..." kupiłem 8mpx firmy NIKON. No i zaczęła się jazda pixelowa :-)))

W 2007 stałem się posiadaczem lustrzanki cyfrowej Nikon D80. Poprzedni aparat trafił w ręce żony i do szuflady. Dokupiłem lampę błyskową SB-800 oraz teleobiektyw firmy Sigma.

wojtek

Mój blog

Chcesz ?

tracker